A Jedlik Laboratóriumok számos, egymással összefüggő területen végeznek kutatásokat: a biológia, az informatika, a matematika, a fizika és az infobionika területein, fókuszálva különösen a villamosmérnöki tudományokra, a bioinformatikára és a gépi tanulásra. A 33 kutatócsoport aktívan együttműködve dolgozik, erős interdiszciplináris megközelítést alkalmazva kutatásaik során. A biológia, a bionika, a villamosmérnöki tudományok és az informatika legújabb eredményeinek integrálásával a Kar biztosítja, hogy programjai a technológiai fejlődés élvonalában maradjanak. A kutatás egyik figyelemre méltó jellemzője az alapszakos és mesterszakos hallgatók aktív részvétele, akiknek innovatív projektjei már hét startup cég létrehozásához vezettek. Jelenleg a Kar villamosmérnöki tudományok, informatika és biológia területeken rendelkezik akkreditációval doktori fokozat és habilitáció adományozására.
Roska Tamás professzor (1940–2014), a Kar alapító dékánja és a Jedlik Laboratóriumok első igazgatója olyan kutatásközpontú kart kívánt létrehozni, amely Európában egyedülálló módon törekszik az információs technológia és az idegtudomány közötti szinergia kialakítására. Ennek megfelelően a Kar kutatási területei sokrétűek, ide tartoznak a biológia által inspirált és neuromorf modellek, a bioinformatika, a rendszerbiológia, a nanotechnológia, a molekuláris dinamika, az optikai modellezés, az érzékelő eszközök és bio-interfészek témái. Emellett olyan területekre is kiterjed a kutatás, mint a celluláris hullámszámítás, a hardver-szoftver technológiák, a mikroelektronikai rendszerek, a humán nyelvtechnológiák, a teleprezentáció, a multimédia, az érzékelő robotika, a navigáció, a gépi tanulás és mesterséges intelligencia, a szoftvertechnológia, a digitális számítógépes algoritmusok, valamint az orvosi diagnosztikai és a rehabilitációs alkalmazások.
A Kar megalakulása óta 25 év telt el. Azóta a bionika, a biológia, az elektronika és az informatika kutatása a Jedlik Laboratóriumokban felvirágzott, és ahogyan új, multidiszciplináris kutatási irányok jelentek meg, a kutatási fókusz kibővült bioinformatikával, nanotechnológiával, robotikával és mesterséges intelligenciával. Ma már 33 kutatócsoport működik a Jedlik Laboratóriumokban, és lassan elérjük az épület kapacitásának határát, ami a Kar sikeres bővülését mutatja. A Karon elkötelezettek vagyunk Roska Tamás professzor emberi és tudományos örökségének megőrzésében és a minőségi kutatás feltételeinek folyamatos fejlesztésében.
Prof. Csikász-Nagy Attila
A Jedlik Ányos Laboratórium vezetője
Kutatási és innovációs dékánhelyettes